شرکت لجر تأیید کرد که هکرها موفق به سرقت ۱ میلیون از ایمیل‌های کاربران شده‌اند

لجر در اطلاعیه تازه خود اعلام کرده است که طی یک رخنه امنیتی در سیستم‌های این شرکت، بخشی از اطلاعات کاربران لجر لو رفته است. این شرکت اعلام کرده است که این حملات طی دو ماه صورت گرفته‌اند.

به گزارش کوین دسک، پاسکال گوتیر (Pascal Gauthier)، مدیرعامل شرکت لجر، روز گذشته با انتشار یادداشتی اعلام کرد که یک عامل ناشناس موفق شده است تا با ترتیب‌دادن یک رخنه امنیتی گسترده، اطلاعات کاربران لجر را سرقت کند.

هنوز از هویت هکر یا هکرها اطلاعاتی در دست نیست اما گفته می‌شود که حمله با استفاده از پایگاه داده بازاریابی لجر و پلتفرم تجارت الکترونیک آنها صورت گرفته است. افرادی که در خبرنامه لجر ثبت‌نام کرده‌اند، ازجمله مشتریانی هستند که اطلاعات‌شان به سرقت رفته است.

آدرس‌های ایمیل، نام کامل حدود ۹,۵۰۰ کاربر، آدرس‌های پستی و شماره تلفن کاربران ازجمله اطلاعاتی است که طی این حمله سرقت شده است. طبق برآوردها، چیزی در حدود یک میلیون ایمیل در اختیار هکرها قرار گرفته است. لجر اعلام کرده است که اطلاعات پرداخت مثل رمزهای عبور و سرمایه‌های کاربران در خطر نیست.

این رخنه امنیتی اولین بار ۱۴ ژوییه (۱۱ تیر) و در قالب برنامه کشف باگ لجر کشف شد. لجر اعلام کرده است که احتمالا هکرها از ماه آوریل یا ژوئن به اطلاعات دسترسی داشته‌اند. لجر همچنین تأیید کرده است که اشکالی که هکرها از آن برای رخنه امنیتی استفاده کرده‌اند، رفع شده است.

لجر که یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کیف پول‌های سخت‌افزاری است، شکایتی را تسلیم مراجع قضایی فرانسه کرده است تا این هک را به‌صورت قانونی پیگیری کند. به‌گفته این شرکت، هیچ‌یک از کاربرانش صحبتی از انتشار آنلاین اطلاعات یا درخواست باج از طرف هکرها نکرده‌اند.


منبع: سایت ارز دیجیتال